Програмування ПЛК

Програмування контролера одна із найважливіших етапів розробки АСУ ТП. По суті, саме після програмування контролера обладнання перетворюється з купи заліза в систему управління під реалізацію конкретного завдання.

Головні функції програми ПЛК

Сучасні ПЛК є універсальними та здатні вирішувати будь-які завдання, які ставить технологічний процес

Виконання

послідовності операцій (алгоритму), необхідних для побудови технологічного процесу з окремих дій

Дискретна логіка

 (ввімкнення/вимкнення двигунів, клапанів, нагрівачів, обробка сигналів від датчиків положення тощо)

Виконує функції

 обміну даними з іншими контролерами, системами візуалізації, іншим обладнанням (наприклад, принтерами, сканерами тощо) за цифровим інтерфейсом.

ПІД-регулювання

 застосовується найчастіше в процесах, пов'язаних з нагріванням, охолодженням та дозуванням

Обробка аналогових сигналів

 від датчиків (тиск, температура, витрата, рівень тощо)

Завдання при програмуванні АСУ

Зазвичай ми займаємося програмуванням ПЛК "з нуля". Розробка ведеться на підставі технічного завдання, опису алгоритму, функціональної схеми автоматизації та переліку сигналів. Для оформлення вищезгаданих документів зазвичай залучається технолог. У випадку зі складними та унікальними процесами наявність технолога є обов'язковою. Але якщо тих процес нескладний, чи ми вже маємо досвід реалізації таких завдань, то можна обійтися і без технолога. Після стадії розробки програми ПЛК проводяться пуско-налагоджувальні роботи. У ході ПНР програміст вносить коригування в програмне забезпечення, виправляє можливі помилки, перевіряє правильність алгоритму. Також часто під час ПНР у замовника виникають пропозиції щодо оптимізації роботи обладнання, які ми теж, звичайно, враховуємо.

Є в нашій практиці і проекти, в яких нам доводиться працювати з уже введеним в експлуатацію обладнанням та програмним забезпеченням. Такі завдання виникають, наприклад, за необхідності трохи змінити конфігурацію технологічного устаткування чи змінити технологічний процес. Іноді трапляються й ситуації, у яких якісь уставки доступні лише через внесення змін до ПЗ. Бувають і ситуації, коли треба замінити частотний перетворювач, керований по цифровій шині, а знайти такий самий проблематично. З такими завданнями ми також працюємо, але велику роль відіграє наявність у замовника вихідного коду. За його відсутності та паролі на ПЛК внести зміни, навіть найдрібніші, неможливо.

Великий обсяг нашої роботи пов'язаний із заміною застарілих програмованих логічних контролерів на сучасні. Іноді буває ситуація, коли програма ПЛК, що замінюється, у замовника є. Причому іноді ця програма знаходиться у роздрукованому вигляді. Але, у випадку, наявність програми сильно спрощує процес заміни ПЛК і розробку програми нового контролера. Нам доводилося змінювати різні контролери. Найчастіше це були Simatic S5, але були і Modicon, Bosch, і китайські "ноу-нейми". Також ми проводимо розробку програм при заміні ПЛК релейно-контактної схеми управління. Встановлення контролера у такій ситуації дозволяє якісно підвищити експлуатаційні характеристики обладнання.

Залиште заявку,і ми вам передзвонимо:

Виберіть спосіб комунікації з вами

(Вам буде надіслані повідомлення на номер телефону який ви зазначели)

Дякую:)

Ми зв'яжемося з вами найближчим часом!

Can't send form.

Please try again later.